Ogłoszenia duszpasterskie na 31 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 31 Niedzielę Zwykłą

30 października 2022

  1. W najbliższy wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele będą tego dnia sprawowane o godz. 7,00; 8,30; 9,45; 18,00 i 19,30. O godz. 17,30 będą odprawione nieszpory za zmarłych z wypominkami.
  2. PROGRAM MODLITW NA CMENTARZACH EŁCKICH
     W UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 01.11.

Na Cmentarzu Głównym Nr 1 będzie następujący:
 – Od g. 9.00 – modlitwy za zmarłych przy kaplicy cmentarnej
 – O g. 11.00 – Msza św. – na zewnątrz  przy kaplicy cmentarnej
 – Po Mszy św. tradycyjna procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych
 – Zakończenie i błogosławieństwo przy kaplicy cmentarnej. Mszy św. i procesji
   przewodniczyć będzie J.E. Ks. Bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki
 Na Cmentarzu Nr 2, czyli k/”Murbetu” będzie następujący:
 – Od g. 9.00 – modlitwy za zmarłych
 – O g. 10.00 – Msza św., a po niej procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych
 Na Cmentarzu Nr 3 w Bartoszach będzie następujący:
 – Od g. 9.00 – modlitwy za zmarłych
 – O g. 10.00 – Msza św., a po niej procesja po cmentarzu z modlitwami za zmarłych

  • W dniu Zadusznym, czyli we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy się modlić za wszystkich zmarłych, którzy w czyśćcu oczekują na pełnię szczęścia wiecznego. Msze święte w kościele będą sprawowane o godz. 7,00 (w intencji zmarłych kapłanów i kanoników kapituły katedralnej), 12,00 i o godz. 18,00.
  • Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwę za zmarłych oraz przyjętą w tym dniu komunie świętą. W katedrze przez te osiem dni będą o godz. 17,30 śpiewane nieszpory za zmarłych i wyczytywane Wypominki. Przez 30 dni listopada codziennie wieczorem będzie sprawowana msza święta zbiorowa za zmarłych polecanych w mszy świętej składkowej, a od godz. 17,30 będziemy Bożemu Miłosierdziu polecać zmarłych zapisanych w Wypominkach.
  • Zwyczajem lat ubiegłych kartki wspominkowe zostaną podzielone na poszczególne ulice naszej parafii oraz zostaną podane dni, w których dane wypominki będą wyczytywane.
  • W tym tygodniu przypadają także I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Po rannych mszach będą sprawowane tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W czwartek rano modlitwy poprowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa, a w sobotę Różaniec przed Najświętszym Sakramentem poprowadzi Straż Honorowa.
  • W piątek odwiedziny chorych od godz. 9,00. Na mszach świętych w I piątek miesiąca są zbierane ofiary przeznaczone na fundusz misyjny diecezji ełckiej.
  • W niedzielę 6 listopada o godz. 15,00 w Ełckim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Konieczkach odbędzie się pierwsze spotkanie osób onkologicznie chorych, ich rodzin, z lekarzami, opiekunami i osobami powracającymi do zdrowia. Każde kolejne spotkanie odbywać się będzie w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 15,00.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE