Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

27 listopada 2022

  1. Tą pierwszą niedzielą adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który będzie się realizował w duchu hasła kolejnego roku duszpasterskiego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.
  2. Adwent chce nas przygotować na ostateczne przyjście Chrystusa w chwale oraz przystroić nasze serce na przezywanie tajemnicy Bożego Narodzenia. Znakiem adwentu jest roratnia świeca symbolizująca Maryję przyjmującą z wiarą Słowo Boże, które stanie się ciałem. Kolejnym znakiem jest wieniec adwentowy, na którym będzie przybywać światła z każdą adwentową niedzielą.
  3. Zapraszamy do uczestnictwa w mszach roratnich. W poniedziałki i soboty o 6,45 rano. Po mszach roratnich zapraszamy dzieci na gorące kakao oraz śniadanie do Sali parafialnej z tyłu plebanii. W środy msza roratnia będzie sprawowana o godz. 18,00. Tutaj szczególnie gorąco zapraszamy młodzież. Msze roratnie będą się rozpoczynały w ciemności, dlatego prosimy o przyniesienie lampionów adwentowych.
  4. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza do udziału w jutrzni adwentowej, która będzie celebrowana od poniedziałku do piątku o godz. 5,45 rano.
  5. We wtorek po wieczornej mszy odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
  6. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Po rannych mszach tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9,00.
  7. W przyszłą niedzielę młodzież z KSM-u będzie po mszach świętych rozprowadzała kartki świąteczne z religijnymi motywami, pierniki własnoręcznie upieczone, sianko na stół wigilijny. Ofiary dobrowolne składane przy tej okazji będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży.
  8. W tym tygodniu będą roznoszone opłatki na stół wigilijne. Poświęcone opłatki w naszej świątyni niech będą znakiem jedności naszej wspólnoty i wyrazem dobrych życzeń dla wszystkich. Bardzo prosimy o pomoc wolontariuszy, którzy pomogliby roznosić opłatki. Ofiary składane z tej okazji będą przeznaczone na pokrycie rosnących kosztów energii.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE