Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziele Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziele Adwentu

04 grudnia 2022

 1.  II Niedziela Adwentu to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym roku obchodzony pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Po mszach świętych będzie zebrana zbiórka pieniędzy do puszek na ten cel.
 2. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza po mszach kartki świąteczne, pierniki oraz sianko na stół wigilijny. Zebrane środki będą przeznaczone na organizację rekolekcji dla młodzieży.
 3. We wtorek po wieczornej mszy odbędzie się Adwentowy Krąg Biblijny, który pozwoli lepiej się przygotować się na zbliżające się Święta.
 4. W czwartek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu będą odprawione o godz. 7,00; 12,00; 15,30 i 18,00.
 5. W tym dniu o godz. 12,00 rozpoczyna się tzw. „Godzina łaski”. Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Przypada 8 grudnia o godz. 12.00.
 6. W II piątek miesiąca po wieczornej mszy odbędzie się w naszym fatimskim sanktuarium nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji osób uzależnionych oraz ich rodzin, a także w intencji rozbitych małżeństw.
 7. W sobotę wieczorna msza oraz adoracja Najświętszego Sakramentu będą czasem Wieczoru Uwielbienia oraz modlitwy o uzdrowienie duszy i ciała.
 8. Zapraszamy do uczestnictwa w mszach roratnich. Odbywają się w poniedziałek i sobotę o 6,45 rano, oraz w środy o godz. 18,00.
 9. Zachęcamy do włączenia się w akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabycie świecy Caritas. Koszt świecy to 20 zł.
 10. Nie wszędzie jeszcze dotarli wolontariusze z opłatkami. I niestety z racji na małą ilość wolontariuszy nie wszędzie dotrą, dlatego prosimy o wzięcie opłatków w kościele lub kancelarii. Opłatki są położone przy ołtarzu Serca Jezusa. Ofiary składane z tej okazji, są pomocą naszej wspólnocie w pokryciu kosztów energii. Serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom naszej parafii.
 11. W przyszłą niedzielę 11 grudnia rozpoczną się nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Potrwają do wtorku 13 grudnia. Porządek mszy świętych z nauką rekolekcyjną w pn i wt to: 6,45/7,00; 12,00; 15,30 (zapraszamy szczególnie dzieci) i 18,00. W poniedziałek 12 grudnia na godz. 19,00 zapraszamy młodzież na naukę rekolekcyjną.
 12. W ostatnich dniach Bóg wezwał do wieczności z naszej wspólnoty: Gertrudę Sarol, Teresę Maksymowicz, Eugeniusza Hlebowicza, Artura Romanowskiego, Tadeusza Kozłowskiego, Joannę Słomczyńską, Irenę Jackowską, Janinę Grochowską i Joannę Romanowską. Wieczny im pokój.
 13. Pojawił się najnowszy numer Martyrii. Jest szczególnie warty polecenia, ponieważ znajduje się tam artykuł poświęcony naszej parafii katedralnej.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE