Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedziele Adwentu

11 grudnia 2022

  1. Dzisiejszą niedziela rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, którym będzie przewodniczył ks. Adrian Sadowski – dawny wikariusz naszej parafii. Witamy go serdecznie i prosimy Maryję, Panią Fatimską aby wypraszała całej naszej wspólnocie dar Ducha Świętego i laskę nawrócenia.
  2. Rekolekcje adwentowe potrwają do wtorku. Program przedstawia się następująco: msze święte z nauka rekolekcyjną o godz. 6,45/7,00; 12,00; 15,30 i 18,00. W poniedziałek o 19,00 spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży. Dzieci zapraszamy szczególnie na 15,30.
  3. We wtorek będziemy obchodzić kolejna rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w 1981 roku. Na wieczornej mszy wraz z władzami samorządowymi chcemy szczególnie wspominać wszystkie ofiary tamtych dni. O godz. 17.30 zaplanowano złożenie kwiatów przy Pomniku Poległych za Wolną i Niezawisłą Polskę w Parku Solidarności.
  4. W piątek 16 grudnia zapraszamy na opłatkowe spotkanie wspólnot działających przy parafii katedralnej. Rozpocznie się mszą świętą o godz. 18,00. Następnie przejdziemy do sali na dole w Ełckiej Kurii Diecezjalnej. Przedstawicieli wspólnot prosimy o wkład w spotkanie w postaci ciasta. Koordynacją spotkanie zajmuje się nasza parafialna Akcja Katolicka z panią Monią Zubowicz. Liczymy na udział wszystkich przynależących do różnych wspólnot. Jest to także 16 dzień miesiąca, czyli dzień Szkaplerza Karmelitańskiego. Wspólną modlitwę odmówimy w czasie opłatkowego spotkania.
  5. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez zakupienie świecy Caritas. Opłatki wigilijne można odbierać w zakrystii lub kancelarii.
  6. Zachęcamy do zgłaszania chorych, którym moglibyśmy zanieść Pana Jezusa w Komunii świętej przed Świętami.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE