Ogłoszenia duszpasterskie na VII niedzielę zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na VII Niedzielę Zwykłą

19 lutego 2023

  1. W poniedziałek wieczorna msza święta będzie mszą wotywną ku czci Ducha Świętego z wspólnotą Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa.
  2. We wtorek po wieczornej mszy świętej odbędzie się spotkanie Kręgu biblijnego.
  3. W Środę Popielcową 22 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem, jako zewnętrznym znakiem pokuty, o godz. 7,00, 12,00 i 18,00. W tym dniu katolików obowiązuje post ścisły, czyli dwa skromne posiłki postne i jeden obfitszy w ciągu dnia.
  4. W środy Wielkiego Postu będą wygłaszane Katechezy wielkopostne dla dorosłych, w tym roku poświęcone tematowi Siedmiu Grzechów Głównych. Pierwsza Katecheza w Środę Popielcową o godz. 19,00. Po każdej katechezie, która potrwa około 30 minut, odbędzie się półgodzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa będzie sprawowana w piątki o godz. 17,15, na którą zapraszamy wszystkich, także dzieci. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele o godz. 17,15 z kazaniem pasyjnym oraz procesją eucharystyczną.
  6. W sobotę 25 lutego, o godz. 16,30 na zbiegu ulic Armii Krajowej i Wojska Polskiego, odbędzie się kolejny Różaniec Publiczny w intencji przebłagalnej za wszystkie grzechy przeciwko ludzkiemu życiu.
  7. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 12,15 spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
  8. Ofiary zbierane w ostatnią niedzielę miesiąca będą przeznaczone na spłatę kosztów ogrzewania. Rachunek za ogrzewanie domu parafialnego i kościoła za miesiąc styczeń wyniósł ponad 14 145 zł. Wszystkim dobroczyńcom, którzy duchowo i materialne wspierają wspólnotę składamy serdeczne podziękowania.
  9. W naszej parafii rozprowadzamy książkę poświęconą Słudze Bożemu księdzu Kazimierzowi Hamerszmitowi. Jest kandydatem na ołtarze z naszej diecezji – dawny więzień obozu koncentracyjnego w Dachau, a przede wszystkim święty kapłan. Książka do nabycia w zakrystii w cenie 20zł.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE