Pielgrzymka Śladami Św. Pawła apostoła z Ełku

Pielgrzymka Śladami Apostoła Pawła w dniach 26. 06. – 06. 07. 2023 organizowana w parafii katedralnej św. Wojciecha w Ełku

1. DZIEŃ pon.              26.06.2023           PRZELOT

Spotkanie na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie o godzinie 10:30. Odprawa lotniskowa. Wylot z Polski o godzinie 13.00.  Przylot do Stambułu o godzinie 16:30 (czasu miejscowego). Odprawa lotniskowa. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

2. DZIEŃ wt.                27.06.2023           STAMBUŁ

Śniadanie. Przejazd do Stambułu. Zwiedzanie miasta m. in.: dzielnica Sultanahmet, Błękitny Meczet, Hipodrom, Obelisk Teodozjusza, pałac sułtanów Topkapi. Aya Sofya. Grand Bazar. Bazar Egipski. Powrót
do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ śr.                 28.06.2023           STAMBUŁ – ANKARA – KAPADOCJA

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Kapadocji. W drodze do Kapadocji zwiedzanie stolicy Turcji- Ankary (mauzoleum Atatürka). Przejazd Ankara-Kapadocja. Po drodze przystanek nad Słonym Jeziorem. (Tuz gölü). Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4. DZIEŃ czw.              29.06.2023           KAPADOCJA

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Kapadocji. Zwiedzanie Derinkuyu (podziemnego miasta), gdzie chrześcijanie chronili się podczas prześladowań. Przejazd do Goreme – muzeum kościołów pod gołym niebem, znajdujące się na liście UNESCO. Zwiedzanie Pasabag-dolina mnichów, Guvercinlik vadisi. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Dla chętnych: „Wieczór Turecki” – biesiada all inclusive z pokazem folkloru tureckiego. Nocleg.

5. DZIEŃ pt.                 30.06.2023           KONIA-PAMUKKALE

Śniadanie. Przejazd do Ikonium (obecnie Konya). Ważny ośrodek religijny islamu. Siedziba zakonu Wirujących Derwiszy. Nawiedzenie meczetu, gdzie znajduje się grób założyciela Bractwa – Mevlana. Przejazd do Pamukkale. Miasto słynie z wapiennych tarasów z termalnymi wodami. Miejsce wpisane na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Możliwość skorzystania z kąpieli w basenach termalnych Kleopatry (fakultatywnie). Przejazd do Hierapolis. Tu znajduje się grób św. Filipa Apostoła – jest to najlepiej zachowana starożytna w Azji Mniejszej. Tu również znajduje się słynny starożytny teatr. Zakwaterowanie
w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

6. DZIEŃ sob.               01.07.2023           PAMUKKALE-EFEZ-MERYEMANA-KUŞADASI

Śniadanie. Przejazd do Efezu. Zwiedzanie Efezu – najlepiej zachowanego antycznego miasta w dzisiejszej Turcji. Tutaj przez dwa lata nauczał św. Paweł; tu również przebywał św. Jan Apostoł. Przejazd
do Meryemana Tabiat. Nawiedzenie Sanktuarium Domu Matki Bożej. Według Tradycji tu Maryja spędziła swoje ostatnie lata ziemskiego życia. Zwiedzanie miasteczka Selçuk. Przejazd do Kusadasi. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

7. DZIEŃ niedz.  02.07.2023           KUSADASI

Śniadanie, całodzienny wypoczynek na plaży. Obiadokolacja. Nocleg. Ewentualnie rejs statkiem
po Morzu Egejskim.

8. DZIEŃ pon.              03.07.2023           KUSADASI

Śniadanie, całodzienny wypoczynek na plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

9. DZIEŃ wt.                04.07.2023           KUSADASI

Śniadanie, całodzienny wypoczynek na plaży. Obiadokolacja. Nocleg.

10. DZIEŃ śr.               05.07.2023           KUSADASI-PERGAMON-TROJA

Śniadanie. Przejazd do Pergamonu. Zwiedzanie Asklepionu. Przejazd do Troi. Zwiedzanie muzeum. Przejazd do Canakkale. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

11. DZIEŃ czw.   06.07.2023           POWRÓT

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do Polski o godzinie 17:20. Przylot do Warszawy o godzinie 18:55. Zakończenie.

Cena wyjazdu wynosi 620 euro (+150 euro płacone u pilota wycieczki na miejscu w Turcji) oraz 2250 zł

Zgłoszenia u proboszcza parafii (tel. 604226028) oraz w kancelarii do końca marca.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE