Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu

26 lutego 2023

  1. W naszej wspólnocie parafialnej praktykę duszpasterska rozpoczął diakon Kamil Wielgat, który odbędzie u nas ostatni etap formacji przygotowujący go do przyjęcia święceń kapłańskich. Serdecznie go witamy i życzymy wiele radości i dobrych doświadczeń podczas posługiwania w naszej wspólnocie. Wszystkich diakonów otaczajmy naszą modlitwą.
  2. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa będzie sprawowana w piątki o godz. 17,15, na którą zapraszamy wszystkich, także dzieci. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele o godz. 17,15 z kazaniem pasyjnym oraz procesją eucharystyczną.
  3. W czasie Wielkiego Postu, w środy, jest organizowana specjalna katecheza wielkopostna dla dorosłych poświęcona tematowi Siedmiu Grzechów Głównych. W najbliższą środę będziemy czynić refleksję nad grzechem chciwości. Po 30 minutowej katechezie jest czas na adorację Najświętszego Sakramentu. Początek katechezy o godz. 18,45.
  4. We wtorek odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.
  5. W środę będziemy obchodzić po raz kolejny Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To okazja aby podziękować Bogu za tych wszystkich ludzi, którzy nie zgodzili się na to aby zaakceptować sowiecki porządek świata po II Wojnie Światowej i często złożyli swoje życie i zdrowie na ołtarzu wolności. Za nich i ich rodziny będziemy szczególnie się modlić podczas wieczornej Eucharystii.
  6. W tym tygodniu obchodzimy I Czartek, Piątek i Sobotę miesiąca. Po rannych mszach tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W czwartek poranną adoracje poprowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa, a w sobotę po rannej mszy, różaniec prowadzi Straż Honorowa Niepokalanego Serca Maryi. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9,00.
  7. Bracia z Drogi Neokatechumenalnej wraz z księdzem proboszczem zapraszają do uczestnictwa w katechezach Nowej Ewangelizacji. W czasach zagubienia i złych nowin płynących do nas z przekazów medialnych, chcemy podzielić się Dobrą Nowiną, która daje nam przepis na szczęście, uspokaja dusze i pozwala odkryć sens życia. Spotkania w poniedziałki i czwartki w kościele katedralnym o godz. 18,45.
  8. Serdecznie zapraszamy do podjęcia postanowienia wielkopostnego w postaci modlitwy za jednego maturzystę w ramach diecezjalnej akcji Studniówka – 100 dni  modlitwy za maturzystów. Jest to zobowiązanie modlitewne, które potrwa od 25 marca do 2 lipca.  Zgłaszać się można przez formularz umieszczony na stronie diecezjalnej www.diecezjaelk.pl (oraz w zakrystii). Wszyscy maturzyści, którzy chcą być objęci modlitwą mogą zgłaszać się w ten sam sposób. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Duszpasterstwa Młodzieży na portalu Facebook.
  9. Dzisiaj po mszach świętych jest zbiórka ofiar do puszek na pomoc charytatywną dla Ukrainy. Natomiast w przyszłą niedzielę, po mszach, będzie przeprowadzona zbiórka na pomoc misjonarzom na Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gentes.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE