Ogłoszenia Duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu

19 marca 2023

  1. Niedzielą Laetare – Radości rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzi je Ojciec Ksawery Kujawa ze Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie.
  2. Program rekolekcji przedstawia się następująco: w niedzielę msze święte w porządku niedzielnym. W poniedziałek i wtorek porządek mszy świętych z nauką rekolekcyjną: godz. 7,00; 12,00; 13,15 (dla dzieci szkoły podstawowej); 16,30 i 18,00. O godzinie 15,00 będzie wystawiony w głównym ołtarzu Najświętszy Sakrament i adoracja do godz. 16,30. Ofiary zbierane w ostatnim dniu rekolekcji będą darem serca na rzecz Ojca Rekolekcjonisty.
  3. Serdecznie podziękowania wszystkim za wsparcie ciastami naszego domu parafialnego, dzięki czemu możemy ucieszyć naszych księży gości, którzy przybędą spowiadać naszych wiernych w czasie rekolekcji.
  4. W poniedziałek w liturgii Kościoła będziemy wspominać św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Z tej okazji wszystkich członków Bractwa św. Józefa zapraszamy na mszę świętą o godz. 18,00 i po mszy na krótkie spotkanie formacyjne. Wszystkich mężczyzn, którzy by chcieli podążać duchową drogą św. Józefa także serdecznie zapraszamy.
  5. Od dzisiejsze niedzieli rozpoczynamy także Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Do soboty na zakończenie wieczornej mszy świętej będziemy się modlić wspólnotowo w tej intencji.
  6. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Jest to także 31 rocznica ustanowienie Diecezji Ełckiej i podniesienia kościoła św. Wojciecha w Ełku do godności katedry. Msze święte w tym dniu o godz. 7,00; 12,00 i 18,00.
  7. Zachęcamy aby tego dnia podjąć się uczestnictwa w Dziele Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Szczegóły na ulotkach wyłożonych z tylu świątyni. Przyjęcie Duchowej Adopcji dokona się podczas mszy świętych odprawianych tego dnia w katedrze.
  8. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza kartki świąteczne z motywami religijnymi. Przy tej okazji zbierają datki na rzecz duszpasterstwa młodzieży przy naszej parafii. Za tydzień będą także posiadali w dystrybucji palmy wielkanocne.
  9. Przypominamy o Barankach Paschalnych z białej czekolady. Kosztują 7 złotych, a dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie dla biednych.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE