Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie na V niedziele Wielkiego Postu

26 marca 2023

  1. W V Niedziele Wielkiego Postu towarzyszy nam znak zasłoniętego krzyża, który w sposób uroczysty zostanie odsłonięty w Wielki Piątek. Ten symbol przypomina nam o wielkiej miłości Boga do każdego z nas, którą mamy odkrywać na nowo w tych ostatnich dniach Wielkiego Postu.
  2. Dzisiaj po mszy o 12,15 spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic.
  3. We wtorek zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 18,45.
  4. W środę po wieczornej mszy odbędzie się kolejna katecheza wielkopostna poświęcona kolejnemu z grzechów głównych – Gniewowi.
  5. W piątek odbędzie się Ełcka Miejska Droga Krzyżowa. Rozpocznie się o godz. 19,00 na Placu Św. Jana Pawła II. Trasa nabożeństwa będzie nas wiodła do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na osiedlu Konieczki. Przedstawiciele naszej parafii poniosą krzyż od stacji VII. Zapraszamy chętnych do włączenia się. W tym dniu w kościele parafialnym odbędzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej jak zwykle o godz. 17,15.
  6. W sobotę 1 kwietnia będziemy celebrować I sobotę miesiąca. Po rannej mszy odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzi Straż Honorowa Niepokalanego Serca Maryi.
  7. W Niedzielę Palmową jesteśmy zaproszeni do modlitwy i wspólnego marszu w intencji obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II i w celu  przypomnienia całej społeczności naszego miasta o wielkich zasługach tej postaci dla Kościoła Powszechnego i naszej Ojczyzny. Marsz rozpocznie się przed katedrą o godz. 14,30. Z modlitwą różańcową będziemy się przemieszczali na Plac Św. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu i odczytanie Ewangelii Męki Pańskiej.
  8. W dniu dzisiejszym młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzać własnoręcznie zrobione palmy wielkanocne.
  9. W Niedzielę Palmową po mszy o godz. 11,00 odbędzie konkurs palm dla dzieci. Konkurs w kategorii: najwyższa palma, najbardziej oryginalna i najciekawsza. Palmy muszą być własnoręcznie zrobione, z ewentualną „drobna pomocą współdomownikow”.
  10. W przyszłą niedzielę po mszach świętych będziemy mogli wesprzeć bardzo chore dziecko – Iwa Ulikowskiego z Olecka, którego rodzice zbierają środki na kosztowną operację i rehabilitację. Iwo urodził się z lewostronnym rozszczepieniem wargi i zębodołu oraz lewostronnym niedosłuchem. Na dalsze leczenie potrzebne są prywatne środki. Rodzice i wolontariusze będą prowadzić zbiórkę pod naszą świątynią. Zapraszamy do wsparcia.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE