Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Palmową

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedziele Palmową

02 kwietnia 2023

  1. W kolejną rocznicę śmierci św. Jana Pawła II zapraszamy do udziału w marszu w intencji obrony dobrego imienia św. Papieża i w celu przypomnienia wszystkich wartości, które były drogie jego sercu. Papież wskazywał na Chrystusa – Odkupiciela Człowieka. Dlatego o godz. 14,30 z katedry ełckiej wyruszymy z Najświętszym Sakramentem na Plac św. Jana Pawła z modlitwą różańcową. Tam pomodlimy się koronką do Bożego Miłosierdzia i wsłuchamy się w słowa Ewangelii Męki Pańskiej.
  2. W poniedziałek po wieczornej mszy rozpoczniemy dekorowanie świątyni, zapraszamy chętnych do pomocy.
  3. W środę ostatnia Katecheza Wielkopostna poświęcona grzechom głównym połączona z rachunkiem sumienia. Katecheza o godz. 18,45. Od godziny 19,00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i rozpocznie się Noc Konfesjonałów. Będzie możliwość wyspowiadania się do godz. 22,30.
  4. W Wielki Czwartek rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. W katedrze o godz. 10,00 będzie sprawowana Msza Krzyżma z udziałem duchownych i osób konsekrowanych z całej Diecezji. W czasie Mszy Krzyżma zostaną poświęcone święte oleje: krzyżmo i olej chorych a duchowni odnowią przyrzeczenia kapłańskie.
  5. W czwartek wieczorem o godz. 18,00 będzie sprawowana Msza Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po mszy świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tzw. Ciemnicy. Będziemy mogli trwać przy Jezusie w Ciemnicy do godz. 22,30.
  6. W Wielki Piątek nie sprawuje się mszy świętej. O godz. 9,00 odbędzie się modlitwa Ciemnej Jutrzni. Od godz. 10,00 kapłani zaniosą Najświętszy Sakrament do chorych, których odwiedzamy w I Piątki Miesiąca. Gdyby ktoś chciał zgłosić jakieś osoby, które by chciały przyjąć Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i w Sakramencie Pokuty to serdecznie zapraszamy aby zgłosić takie osoby. O godz. 15,00 będziemy się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz zaczniemy Nowennę przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia. O godz. 15,15 rozpocznie się Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa. O godz. 19,00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej, w czasie której wsłuchujemy się w opis Męki Pańskiej wg. Ewangelii Jana, adorujemy Krzyż naszego Zbawiciela, zanosimy szczególnie rozbudowaną i uroczystą modlitwę w intencji całego świata i karmimy się Ciałem Chrystusa. Na zakończenie Liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do symbolicznego grobu. Zapraszamy do czuwania przy Grobie Pańskim do godz. 22,30.
  7. Wielka Sobota jest dniem oczekiwania na Zmartwychwstanie. O godz. 9,00 będzie sprawowana Jutrznia Wielkiej Soboty. Tradycyjnie jest to dzień, kiedy błogosławimy pokarmy na stół wielkanocny. Poświęcenie pokarmów o godz. 8,00; 8,30; 10,00; 10,30; 11,00; 11,30; 12,00; 12,30; 13,00; 15,15 (po Koronce i Nowennie ostatnie poświęcenie pokarmów).
  8. Liturgia Paschalna rozpocznie się w sobotę o godz. 20,00. Początek liturgii to poświęcenie ognia na zewnątrz świątyni, zapalenie Paschału i ogłoszenie Orędzia Wielkanocnego. Następnie wsłuchamy się w czytania biblijne opowiadające nam historię zbawienia. Szczytem liturgii słowa będzie radosne Alleluja i odczytanie Ewangelii o Zmartwychwstaniu. Na zakończenie Liturgii Paschalnej odbędzie się procesja rezurekcyjna. Zachęcamy aby przynieść na tą liturgię świece.
  9. W Niedzielę Zmartwychwstania o 6 rano odbędzie się procesja rezurekcyjna wokół świątyni i będzie sprawowana msza święta Zmartwychwstania Pańskiego. Następne msze będą sprawowana o godz. 9,45; 11,00; 12,15 i o godz. 18,00.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE