Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną

  1. Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Nasze Ełckie Seminarium Duchowne liczy sobie aktualnie 15 studentów na wszystkich rocznikach. A liczba kapłanów się zmniejsza. Dlatego zachęcamy do modlitwy w tej niezwykle ważnej intencji.
  2. Od poniedziałku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Codziennie o godz. 17,30 będziemy trwali na uwielbieniu Boga w Najświętszym Sakramencie razem z Matką Bożą.
  3. W dniu 3 Maja będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte jak w każdą niedzielę. Msza święta o godz. 12,15 będzie sprawowana w intencji naszej Ojczyzny. Msza będzie sprawowana z udziałem Kampanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, pocztów sztandarowych, władz parlamentarnych i samorządowych. Będziemy także gościć delegację Armii Amerykańskiej na naszych uroczystościach. Po mszy świętej odbędzie się przemarsz do Parku Solidarności gdzie odbędzie się Apel Poległych i salwa honorowa.
  4. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Po rannych mszach tradycyjne nabożeństwa eucharystyczne. W piątek odwiedziny chorych z Komunią Świętą od godz. 9,00.
  5. W niedzielę, 7 maja 2023 r., o godz. 15. 00 w Ełckim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego  na Konieczkach odbędzie się kolejne spotkanie osób onkologicznie chorych, ich rodzin, z lekarzami, opiekunami i osobami powracającymi do zdrowia.  Od 7 maja ruszają zapisy na GRUPY WSPARCIA, prowadzone przez panie psycholog w każdą 2 i 4 Środę i Czwartek miesiąca o g. 16.30 w salkach parafii Chrystusa Sługi. Uruchomiona została także strona internetowa www.modlitwowraka.elk.pl. Każde kolejne spotkania modlitewne odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 15.00.
  6. Została wydana książka o dawnym proboszczu parafii katedralnej księdzu Karolu Foksie. Autorem jest ks. prałat dr Marian Salamon. Bardzo zachęcamy do nabycia tej publikacji, w której jest bardzo dużo ciekawych informacji historycznych o naszej parafii. Koszt książki to 10 zł.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE