Ogłoszenia duszpasterskie na 24 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 24 Niedzielę Zwykłą

17 września 2023

  1. Dzisiaj wspominamy 84 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę i jednocześnie Dzień Sybiraka. W intencji Sybiraków o godz. 18 w naszej katedrze będzie sprawowana msza święta. Po mszy św. złożenie kwiatów pod Pomnikiem Znaku Martyrologii Narodu Polskiego poświęconego Pamięci Pomordowanych, Poległych i Zaginionych oraz Ofiarom XX wieku oraz oddanie hołdu Ofiarom.
  2. W poniedziałek wspomnienie liturgiczne św. Stanisława Kostki – Patrona Polski i Młodzieży. Na wieczornej mszy spotka się Wspólnota Dzieła Nieustannej Nowenny modląc się przed mszą Koronką do Ducha Świętego.
  3. We wtorek odbędzie się spotkanie Bractwa św. Józefa, o godz. 18,45. Wszystkich mężczyzn, którzy by chcieli pomodlić się za swoje rodziny oraz zgłębiać duchowość św. Józefa serdecznie zapraszamy. Spotkanie ma dwie części – pierwsza modlitewna (w kościele), druga formacyjna (na plebani).
  4. W najbliższa sobotę 23 września organizujemy Parafialny Rajd Rowerowy. Trasa około 20km, zakończona spotkaniem integracyjnym. Początek przy kościele o godz. 9,30. Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa w celach organizacyjnych. Naszym duchowym przewodnikiem będzie patron dnia, czyli św. Ojciec Pio. Serdecznie zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 12,15 spotkanie Kół Żywego Różańca.
  6. Siostry Benedyktynki Misjonarki informują, że w Ełku istnieje grupa formacyjna Benedictus dla kobiet, które czerpiąc z duchowego skarbca duchowości benedyktyńskiej próbują na co dzień żyją według zasad Reguły Świętego Benedykta. Spotkania odbywają się w domu zakonnym przy ul. Kilińskiego 2 w Ełku. raz miesiącu, trwają ok. 2 godzin. W programie jest przewidziany udział w Nieszporach, adoracji, rozważaniu biblijnym – metodą lectio divina. Pierwsze powakacyjne spotkanie grupy BENEDICTUS odbędzie się 19 września o godz. 18:00.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE