Ogłoszenia duszpasterskie na 27 Niedzielę Zwykłą

1. Serdecznie dziękujemy Ojcu Ksaweremu z Zgromadzenia Misjonarzy Krwi Chrystusa, który przybył do naszej wspólnoty z grupą ewangelizującą, za wygłoszone Słowo Boże i przybliżenie nam duchowości Wspólnoty Krwi Chrystusa, która funkcjonuje także w naszej parafii.

2. Zapraszamy do wysłuchania katechez Nowej Ewangelizacji dla dorosłych, które są głoszone w poniedziałki i czwartki o godz. 18:45.

3. We wtorek po wieczornej mszy odbędzie się na plebanii kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W następna niedzielę będziemy obchodzić kolejny Dzień Papieski. Wolontariusze po mszach świętych będą zbierać ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji – Dzieło Nowego Tysiąclecia.

5. Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W katedrze codziennie o godz. 17:15 przed Najświętszym Sakramentem rozważamy Tajemnice Różańca Świętego. Dzieci mają swoje nabożeństwo w wtorki i czwartki o godz. 16:30.

6. W tym tygodniu zachęcamy szczególnie do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i o mądre i jak najlepsze wybory parlamentarne, które oby przyczyniły się do rozwoju naszego kraju na płaszczyźnie gospodarczej i moralnej. Wybory odbędą się w przyszłą niedzielę 15 października i bardzo zachęcamy do wzięcia w nich udziału.

7. W piątek 13 października nasz parafialny Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży podczas mszy świętej o godz. 18:00 będzie dziękować Bogu za 25 lat istnienia. Wszystkie wspólnoty zapraszamy do udziału w tym pięknym Srebrnym Jubileuszu.

8. W sobotę, 14 października obchodzony będzie w Ełku Dzień Dziecka Utraconego. To dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach. W ramach obchodów, o godzinie 10:00 odprawiona zostanie Msza Święta w parafii pw. św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, a następnie odbędzie się pochówek dzieci utraconych na Cmentarzu Komunalnym nr 1.

9. W sobotę 14 października po wieczornej mszy odbędzie się także Wieczór Uwielbienia. Chcemy Chrystusowi oddać w tej modlitwie nasze rany duchowe i fizyczne cierpienia, także cierpienia związane z utratą dziecka, a jednocześnie dziękować za Bożą miłość.

10. Zbliża się listopad, czas kiedy w sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Zachęcamy do polecania swoich zmarłych w wypominkach i mszach zbiorowych. Kartki są wyłożone na końcu kościoła. Prosimy zaznaczać ulicę, na której mieszka zamawiający wypominki, aby móc później wiedzieć, kiedy dane wypominki będą wyczytywane. Wypominki można składać do skrzynki z przodu kościoła, w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o wyraźne zapisywanie, zwłaszcza nazwisk.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE