Ogłoszenia duszpasterskie na 28 Niedzielę Zwykłą

Ogłoszenia duszpasterskie na 28 Niedzielę Zwykłą

15 października 2023

  1. W naszej Ojczyźnie w dniu dzisiejszym odbywają się wybory parlamentarne. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym dla naszego kraju wydarzeniu.
  2. W poniedziałek 16 października na mszy wieczornej będziemy się gromadzić na modlitwie z Dziełem Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. Msza wotywna o Duchu Świętym w intencji naszej Ojczyzny i w intencji odbywającego się w Rzymie Synodu Biskupów. Jest to również dzień pamięci o św. Janie Pawle II, który 16 października 1978 roku został wybrany na Stolicę Piotrową.
  3. Po mszy wieczornej, w poniedziałek, w kaplicy Najświętszego Sakramentu odbędzie Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.
  4. We wtorek po wieczornej mszy o godz. 18,45 odbędzie się spotkanie mężczyzn we Wspólnocie Bractwa Świętego Józefa.
  5. Zachęcamy do polecania swoich zmarłych w wypominkach i mszach zbiorowych. Kartki są wyłożone na końcu kościoła. Prosimy zaznaczać ulicę, na której mieszka zamawiający wypominki, aby móc później wiedzieć, kiedy dane wypominki będą wyczytywane. Wypominki można składać do skrzynki z przodu kościoła, w zakrystii lub kancelarii.
  6. W miniona niedzielę była zbiórka charytatywna na Dom Samotnej Matki. Zebrano 820 zł. Serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom.
  7. Dzisiaj z okazji dnia papieskiego wolontariusze po mszach świętych zbierają na fundusz stypendialny Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, które materialnie wspiera zdolne dzieci i młodzież w procesie edukacji i formacji duchowej.
  8. W środę liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty – Patrona Służby Zdrowia w czwartek wspomnienie liturgiczne bł. Jerzego Popiełuszki – Dzień Pamięci o Duchownych Niezłomnych.
  9. W następną niedzielę taca na Papieskie Dzieła misyjne z racji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE