Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 18 lutego 2024

1. W dniach 7-14 Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej diakona Artura Tomkiewicza, którego ksiądz Biskup Ełcki posłał do naszej parafii celem odbycia praktyki duszpasterskiej. Życzymy diakonowi Arturowi Bożego błogosławieństwa, wszelkich łask i opieki Matki Bożej Fatimskiej na ten ostatni etap przygotowań do święceń kapłańskich. Prosimy o modlitwę w jego intencji.

2. W poniedziałek na mszy wieczornej modlimy się z wspólnota Dzieła Nieustannej Nowenny o ducha pokuty i nawrócenia dla wszystkich ochrzczonych. Przed mszą wspólnota ma spotkanie modlitewne.

3. W środę zapraszamy na kolejną Katechezę Wielkopostną na godz. 18,45. Rozważamy na katechezie tajemnicę Eucharystii. Po około 20 minutach konferencji trwamy na adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na to spotkanie także mężczyzn z Bractwa św. Józefa.

4. W czwartek Święto Katedry Św. Piotra. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie kościoła katedralnego i pobożne odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

5. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa będzie sprawowana w piątki o godz. 17:15, na którą zapraszamy wszystkich, także dzieci. Dzieci po każdej Drodze Krzyżowej otrzymają okolicznościowe wyklejanki. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele o godz. 17:15 z kazaniem pasyjnym oraz procesją eucharystyczną.

6. Oddział Akcji Katolickiej przy parafii Ducha Świętego zapraszają do włączenia się w Różaniec Publiczny o obronę życia dzieci nienarodzonych zagrożonych aborcją. Najbliższy różaniec odbędzie się 24 lutego, w sobotę, o godz. 11,00 przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej.

7. W przyszłą niedzielę, ostatnią w miesiącu, po mszy o 12,15 spotkanie Kół Żywego Różańca i wymiana tajemnic. Ofiary składane na tacę wspomagają fundusz remontowy naszej parafii. Po mszach zbiórka do puszek na rzecz Krajowego funduszu Misyjnego.

8. Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla teściów, teściowych i rodziców dzieci dorosłych. Odbędą się one 2 marca w Centrum pastoralno – administracyjnym w Ełku. Podczas warsztatów uczestnicy poznają historie biblijnych teściów oraz porozmawiają o odkrywaniu swojej tożsamości jako teścia czy teściowej. Szczegóły na plakatach i na stronie Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

9. KONCERT SYMFONICZNY: program: V Symfonia L. van Beethoven/ Uwertura do opery Nabucco G. Verdi / „Duchy przeszłości na wiolonczelę i orkiestrę //. 6 marca środa – wyjazd do Warszawy około 14.30. / powrót przed północą. Cena biletu przy pełnym autokarze 100 zl. Zapisy do 20 lutego.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE