Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą – 11 lutego 2024

1. W Środę Popielcową 14 lutego rozpoczynamy Wielki Post. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem, jako zewnętrznym znakiem pokuty, o godz. 7:00, 12:00, 15,30 i 18:00. W tym dniu katolików obowiązuje post ścisły, czyli dwa skromne posiłki postne i jeden obfitszy w ciągu dnia. W tym dniu będą po mszach zbierane ofiary do puszek na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.

2. W środy Wielkiego Postu będą w katedrze wygłaszane Katechezy Wielkopostne dla dorosłych. W tym roku będą poświęcone tematowi Eucharystii w związku z zbliżającym się w naszej diecezji Kongresem Eucharystycznym. Pierwsza Katecheza w Środę Popielcową o godz. 19:00. Będzie poświęcona przebiegowi i symbolice Ostatniej Wieczerzy. Po każdej katechezie, która potrwa około 20 minut, odbędzie się półgodzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. Zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa będzie sprawowana w piątki o godz. 17:15, na którą zapraszamy wszystkich, także dzieci. Dzieci po każdej Drodze Krzyżowej otrzymają okolicznościowe wyklejanki. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele o godz. 17:15 z kazaniem pasyjnym oraz procesją eucharystyczną.

4. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa będzie sprawowana w intencji ofiar nadużyć seksualnych

5. We wtorek 13 lutego odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. W domu parafialnym o godz. 18,45. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich i będzie poświęcone tematowi kuszenia Jezusa na pustyni.

6. W przyszłą niedzielę po mszy o godz. 12,15 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE