Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Zwykłą – 4 lutego 2024

  1. W dniach 7-14 lutego odbędzie się III  Tydzień Małżeństwa w Ełku.  Organizatorem tego wydarzenia jest Ełckie Stowarzyszenie Rodzina Rodzin wraz z Wydziałem Duszpasterstwa Rodzin EDK. Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to społeczna kampania promująca szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny. W Ełku, w ramach jego obchodów można wziąć udział m.in. w randce małżeńskiej, warsztatach ceramicznych, wieczorze uwielbienia czy Mszy Świętej z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Tygodnia Małżeństwa w Ełku na portalu Facebook oraz na plakatach.
  2. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy dopomogli w uporządkowaniu kościoła i posprzątaniu dekoracji bożonarodzeniowych. 
  3. W najbliższy poniedziałek 5 lutego podczas mszy świętych o godz. 7,00 i 18,00 zostanie pobłogosławiony „Chleb Świętej Agaty” – według katolickiej tradycji modlimy się w tym dniu za przyczyną tej Świętej o ochronę domów i rodzin przed zagrożeniem materialnym i duchowym. 
  4. W najbliższą sobotę 10 lutego po mszy wieczornej o godz. 18,45 odbędzie się Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała. Poprowadzi ks. Piotr Paliwoda.
  5. W przyszłą niedzielę 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, a jednocześnie Światowy Dzień Chorych. Tego dnia podczas mszy świętych o godz. 12,15 i 18,00 zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Prosimy najbliższych o pomoc chorym w dotarciu w tym dniu na mszę świętą do kościoła.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE