Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 10 marca 2024

1. Dzisiaj rozpoczęły się nasze rekolekcje wielkopostne, które prowadzi ks. Łukasz Malinowski – diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz wikariusz z parafii Ducha Świętego w Ełku. Serdecznie witamy księdza rekolekcjonistę i polecamy sprawę rekolekcji waszej modlitwie.
2. W poniedziałek i wtorek msze święte z nauką rekolekcyjną będą sprawowane o godz. 7,00; 12,00, 16,30 (szczególnie zapraszamy dzieci) i o godz. 18,00. W poniedziałek o godz. 19,00 odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne dla młodzieży – zaproszenie kierujemy szczególnie do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz do młodzieży szkół średnich.
3. Ofiary składane w ostatnim dniu rekolekcji, tradycyjnie, są wyrazem wdzięczności i wsparcia różnych dzieł ewangelizacyjnych prowadzonych przez księdza rekolekcjonistę.
4. W środę 13 marca o godz. 18,45 kolejna Katecheza Wielkopostna połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o Ojcu Świętym Franciszku z okazji 11 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową.
5. W naszej Ojczyźnie jesteśmy świadkami wielu pytań i niepokojów w związku z trudną sytuacją rolników i innych grup społecznych. Co gorsza, znowu znajdujemy się w sytuacji, gdy zagrożone jest życie dzieci nienarodzonych. Tworzy się nowe prawo, które zamiast chronić najbardziej bezbronnych, będzie zezwalało na ich zabijanie przed urodzeniem. Św. Jan Paweł II mawiał: „Naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. Dlatego od 16 do 24 marca będziemy trwali na modlitwie nowennowej w intencji naszej Ojczyny. Zakończy się ona przed Dniem Świętości Życia, przypadającym na 25 marca. Na zakończenie wieczornych mszy będziemy modlić się w ustalonych intencjach Modlitwą za Ojczyznę ks. Piotra Skargi i dziesiątkiem Różańca. Zapraszamy również do osobistej modlitwy na naszą Ojczyznę.
6. W sobotę 16 marca po mszy wieczornej, w kaplicy adoracji, odbędzie się spotkanie modlitewne osób noszących Szkaplerz Karmelitański.
7. Za tydzień młodzież z KSMu z naszej parafii będzie rozprowadzać własnoręcznie wykonane palmy. Zachęcamy do nabywania, a przez to wspierania różnych inicjatyw młodzieżowych.
8. Za tydzień kandydaci do bierzmowania przychodzą na Mszę o godzinie 18. Po niej spotkanie formacyjne.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE