Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 17 marca 2024

 1. Od dzisiejszej niedzieli widzimy krzyże w kościołach, które są zasłonięte. Ten znak chce nas przygotować do Wielkiego Piątku, kiedy to będziemy adorowali krzyż Chrystusa, który ofiarowuje samego siebie dla naszego zbawienia.
 2. Od wczoraj trwamy na modlitwie Nowenny w intencji Polski, która odbywa się po wieczornych mszach świętych i potrwa do 25 marca.
 3. We wtorek 19 marca będziemy obchodzić Uroczystość św. Józefa. Msze święte o godz. 7,00 i 18,00. Na mszę wieczorną zapraszamy szczególnie Bractwo św. Józefa ubranymi w szkaplerz józefowy. Po mszy spotkanie modlitewne 
  z nieszporami ku czci św. Józefa i krótka konferencja. Zapraszamy wszystkich mężczyzn na to spotkanie.
 4. W środę o godz. 18,45 kolejna Katecheza Wielkopostna poświęcona tajemnicy Eucharystii. Po katechezie odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W piątek odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta Ełku. Rozpocznie się 
  o godz. 19,00 na Placu św. Jana Pawła II, a jej zakończenie to kościół Chrystusa Sługi na Konieczkach. Nasza parafia św. Wojciecha ma ponieść krzyż od VII stacji Drogi Krzyżowej. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w to wydarzenie. W kościele parafialnym będzie sprawowana w tym dniu Droga Krzyżowa o godz. 17,15.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy uroczyście obchodzić Niedzielę Męki Pańskiej. Zachęcamy do przynoszenia palm do świątyni. Msza z uroczystą procesją 
  z palmami będzie sprawowana o godz. 9,45 i rozpocznie się przy krzyżu misyjnym. O godz. 11,00, po mszy dla dzieci, odbędzie się konkurs palm. 
 7. W przyszłą niedzielę będziemy także obchodzić Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. W dniu 24 marca 1943 roku wymordowano Rodzinę Ulmów, których relikwie są przechowywane w naszej katedrze, stąd też tego dnia oddajemy cześć tym ludziom, którzy poświęcili wszystko dla ratowania bliźnich. Od Boga otrzymali Palmę Męczeństwa i jako święci męczennicy orędują za nami.
 8. Młodzież z KSM-u stoi dzisiaj pod kościołem z własnoręcznie zrobionymi palmami. Można je nabyć za godziwą ofiarę i wesprzeć w ten sposób duszpasterstwo młodzieży przy naszej parafii.
DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE