Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną czyli Niedzielę Miłosierdzia – 7 kwietnia 2024 r.

1. We wtorek kancelaria parafialna otwarta jedynie po południu.

2. 10 kwietnia (w środę) na mszy o godzinie 18:00 w katedrze będziemy wspominać kolejną rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz ofiary Katastrofy Smoleńskiej.

3. Już wkrótce w Sejmie odbędzie się głosowanie w sprawie upowszechnienia w Polsce aborcji. Może to być przełomowy moment, od którego zależeć będzie życie milionów Polaków i biologiczne przetrwanie naszego narodu. Dlatego Fundacja Pro – Prawo do Życia organizuje 11 kwietnia, w trakcie sejmowej debaty, „Marsz w Obronie Dzieci”, który zacznie się Mszą Świętą w kościele Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu o godzinie 15:00. Następnie o 16:00 zgromadzenie pod pomnikiem Kopernika i przejście przez centrum Warszawy pod Sejm. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

4. Od 8 kwietnia do 17 lipca trwa akcja modlitewna: „Studniówka – sto dni modlitwy za maturzystów”. Celem modlitwy jest towarzyszenie maturzystom w przygotowaniu do egzaminów, wsparcie w czasie egzaminów maturalnych oraz modlitwa o właściwy wybór drogi życiowej. Zapraszamy maturzystów, którzy chcą być objęci duchową adopcją do zapisów w zakrystii, jak również wszystkich, którzy chcą podjąć się modlitwy za maturzystę.

5. Rozpoczynamy próby komunijne. Najbliższe spotkanie w kościele w czwartek o 16:00. Następnie każdego tygodnia we wtorki i czwartki o godzinie 16:00.

6. W najbliższą sobotę 13 kwietnia po Mszy wieczornej o godzinie. 18:00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

7. W przyszłą niedzielę kandydaci do bierzmowania przychodzą na Mszę o godzinie 18:00. Po niej spotkanie formacyjne.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE