Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Świętej – 26 maja 2024r.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy serdeczne życzenia Bożego Błogosławieństwa, zdrowia, radości z dzieci i opieki naszej najlepszej Matki – Maryi. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy współtworzyli piękny bukiet znajdujący się przed ołtarzem Matki Bożej.

2. Dzisiaj wieczorem Wieczór Uwielbienia Pana w Ełckim Centrum Kultury o godz. 19,00. Śpiewem, modlitwą i całym sercem możemy uwielbić Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

3. Przed nami jeszcze dni adoracji przed Uroczystością Bożego Ciała. W poniedziałek adoracja w intencji pokoju od godz. 18,45 do 19,45, z udziałem Bractwa św. Józefa. We wtorek adoracja w intencji przebłagania za grzechy przeciw Eucharystii, z udziałem Kręgu Biblijnego. W środę adoracja w intencji młodzieży i z młodzieżą (18,45-19,30).

4. W czwartek 30 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte w katedrze o godz. 7,00; 8,30; 9,45; 18,00. Główne uroczystości rozpoczną się na Placu Św. Jana Pawła o godz. 11,00, mszą świętą, sprawowaną pod przewodnictwem księdza Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura. Po mszy świętej rozpocznie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wzdłuż ulicy Wojska Polskiego. Procesja zakończy się przy kościele Najświętszego Serca Jezusa. Nasza parafia jest odpowiedzialna za biel procesyjną, baldachim, latarnie i krzyż procesyjny.

5. Na piątek po Bożym Ciele Ksiądz Biskup Ordynariusz udzielił dyspensy od piątkowego postu.

6. W sobotę 1 czerwca będziemy obchodzić I Sobotę Miesiąca i rozpoczną się nabożeństwa czerwcowe. O tego roku nabożeństwa fatimskie rozpoczynają się o godz. 17,00 Medytacją Maryjna i Modlitwą Różańcową. O godz. 18,00 msza święta wotywna o Matce Bożej Fatimskiej, zakończona procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Po procesji adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21,00.

7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy modlitwą i ofiarą wspierają nasza wspólnotę. Szczególne podziękowania szczególnie tym, którzy złożyli ofiary na rzecz renowacji ołtarza Serca Jezusowego.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE