Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą – 2 czerwca 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Dziękczynienia – dla upamiętnienia św. Jana Pawła II, ale jest to również okazja, aby i Bogu, i ludziom potrafić dziękować.

2. W czwartek obchodzimy I Czwartek miesiąca. Po rannej mszy tradycyjnie nabożeństwo eucharystyczne. Po mszy wieczornej odbędzie się kolejna Katecheza Eucharystyczna, organizowana poprzez Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca.

3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte o godz. 7,00 i 18,00. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również I Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 9,00.

4. W sobotę 8 czerwca będziemy wspominać 25 rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Ełku. Z tej okazji na placu św. Jana Pawła II o godz. 12,00 będzie celebrowana okolicznościowa Msza święta. Na placu celebry będą obecne relikwie Błogosławionych z Rodziny Ulmów, których peregrynacja trwa w naszej Ojczyźnie. Również serdecznie zapraszamy do obejrzenia spektaklu pt. „Ja jestem z Wami”, który zostanie zaprezentowany na placu o godz. 11:00.

5. Do czwartku trwamy w uwielbieniu Chrystusa w Sakramencie Eucharystii i zachęcamy do uczestnictwa w procesji eucharystycznej, która odbywa się po Litanii do Serca Jezusa o godz. 17,30. W czwartek na zakończenie mszy świętych odbędzie się poświęcenie wianuszków.

6. W najbliższą sobotę 8 czerwca po Mszy wieczornej o godzinie. 18:00 odbędzie się Wieczór Uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.

DOSTOSUJ WYŚWIETLANIE